Protable LED Bi-color studio light CM-LED5500K
Click image to view full size image
Brand: COMER
MOQ: 3 Piece
Quantity: 2000 Piece
Delivery date: Since the payment date 3 Days delivery
Share to:
Inquiry
Company Profile
Details
Product Details:
  • Warranty(Year):1 YEAR
  • Input Voltage(V):AC100~240V
  • Lamp Power(W):75
  • Lamp Luminous Flux(lm):6000
  • Lamp Luminous Efficiency(lm/w):104
  • CRI (Ra>):85
  • Color Temperature(CCT):Other
  • Beam Angle(°):60
  • Working Temperature(℃):-20~50
  • Working Lifetime(Hour):50000
  • IP Rating:IP33
  • Certification:CE,PSE,RoHS,REACH,SASO,UL
  • Emitting Color:Changeable
  • Lamp Body Material:Plastic
  • Light Source:LED
Specifications:
  • customized:Yes Model:CM-LED5500K DC input voltage:DC12V~24V MaximumPower Consumption:Approx.75W Maximum Luminosity:5500lux(1m) ColorTemperature:3200K~5600K dimming Operating Temperature: -20~50Adaptor imput: AC 100~240v 50~60Hz Weight: 3.0kg Dimensions:Approx.300x220x50(mm) Adaptor output: DC 20V 6A package Trolly case
    Description:
    1)Made with international professional brand high powerLEDs
    3)Ultra-efficient: draws only 75W maximum with luminous efficiencyequivalent to 500W tungsten light